سیمان کرمان از سیمان حفاری فراساحل خود رونمایی کرد

سیمان کرمان از سیمان حفاری فراساحل خود رونمایی کرد
سیمان کرمان از سیمان حفاری فراساحل خود رونمایی کرد

درمراسمی باحضور مسؤلین کشوری واستانی در کارخانه سیمان کرمان از محصول جدید، استراتژیک و دانش بنیان این کارخانه رونمایی شد. به گزارش سیمان خبر از واحد روابط عمومی شرکت سیمان کرمان، در روزهایی که اقتصاد کشور با شرایط خاص ناشی از تحریم روبرو است و تلاش بخشی از بنگاه های اقتصادی به تکاپو برای بقا محدود شده، گروه صنایع سیمان کرمان به عنوان یک گروه اقتصادی «پیشرو» و «ارزش آفرین» در اندیشه باز کردن راهی به رونق و اعتلای اقتصاد کشور است و در همین راستا موفق شد محصولی جدید به سبد محصولات سیمانی کشور بیفزاید.

به همین منظور و باحضور دکتر سدیدی مدیرعامل شرکت گروه توسعه ملی، دکتر پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی ونماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی، مهندس داداش مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری وتوسعه صنایع سیمان (سیدکو)، مهندس بابایی فرماندار کرمان و سایرمدیران دستگاه‌های اجرایی استان وهمچنین مدیران وکارشناسان سیمان کرمان ضمن بازدید از خط تولید و واحد آزمایشگاه وکنترل کیفی سیمان کرمان از سیمان حفاری فراساحل این کارخانه رونمایی شد.

در این مراسم دکتر سدیدی مدیرعامل گروه توسعه ملی به عنوان سهامدار اصلی سیمان کرمان ضمن ابراز خشنودی از این دستاورد دانش بنیان سیمان کرمان ابراز امیدواری نمود با تلاش کارشناسان ومدیران سیمان کرمان بطور کامل صنعت نفت وگاز کشور از واردات این محصول بی‌نیاز شود.

ایشان ضمن اشاره به امکان صرفه جویی بالغ بر۶ میلیون دلاری در سال به دنبال تولید واستحصال این محصول جدید سیمان کرمان، قطع واردات سیمان حفاری فراساحل از خاج از کشور ضمن حمایت شرکت‌های حفاری داخلی از این محصول را بسیار مؤثر وحائز اهمیت دانست.

در ادامه مهندس داداش مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری وتوسعه صنایع سیمان (سیدکو) که مسولیت مدیریت دارایی‌های سیمانی گروه توسعه ملی را بعهده دارد، ضمن تحلیل وضعیت تولید ومصرف سیمان خصوصا سیمان های خاص در کشور، کسب این افتخار برای سیمان کرمان را حاصل خلاقیت، نوآوری و تکیه بر دانش داخلی ونیروی جوان ومستعد این کارخانه دانست.

وی ابراز امیدواری کرد در مدت زمان بسیار کوتاهی سیمان کرمان شاهد بهینه سازی وبه روزرسانی خطوط تولید خود خواهد بود که نقش مهمی در تولید محصولات خاص، جدید وسودآور خواهد داشت.

در این مراسم همچنین دکتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از این اقدام دانش محور سیمان کرمان بر لزوم تولید محصولات جدید واستفاده از آن در بخش‌های مختلف عمرانی همچون استفاده بتن بجای آسفالت درجاده سازی، حمایت وپشتیبانی خود وبخش قانون گذار کشور در جلوگیری از واردات سیمان خصوصا سیمان های خاص منجمله سیمان حفاری چاه نفت را اعلام وبر بهینه سازی هرچه سریعتر خط تولید اصلی سیمان کرمان تاکید نمود.

مهندس رحمانی مدیرعامل سیمان کرمان در مراسم رونمایی از سیمان فراساحل ضمن اشاره به رشد استفاده از انرژی درجهان واستمرارنقش انرژی های فسیلی عنوان داشت: علی رغم استفاده از انرژی های جدید بحث استخراج واستحصال نفت وگاز همچنان در سبد انرژی جهانی از جایگاه قابل توجهی برخوردار است وکشور ما بعنوان یکی از بزرگتری منابع نفت وگاز دنیا همواره نیازمند مواد وزیرساختهای استخراج این منابع است.

ایشان ضمن اشاره به این نکته که سیمان کرمان از دیر باز به عنوان تولید کننده سیمان چاه نفت ویژه سکوهای خشکی شناخته شده است، افزود: تا کنون تامین سیمان چاه نفت فراساحل از کشورهایی همچون آلمان، نروژ وامارات متحده عربی صورت می‌گرفت که با این اقدام مهم سیمان کرمان با توان تولید سالانه ۵٠ هزار تن، ضمن صرفه جویی در خروج ارز ،توانمندی آن را دارد که کلیه نیاز داخلی را پوشش دهد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از تلاش پرسنل وکارشناسان ومدیران سیمان کرمان و حمایت‌ها وپشتیبانی سهامداران عمده، از مسئولین و بویژه مدیران ارشد وزارت نفت و شرکت های ملی نفت و گاز و حفاری و پیمانکاران زیر مجموعه درخواست کرد در راستای حمایت از تولید داخلی، سیمان مورد نیاز خود را از شرکت های داخلی تامین نمایند تا گامی محکم در راستای مقابله با تحریم ها برداشته شود.

در ادامه مهندس فرازمند مدیر آزمایشگاه وکنترل کیفی سیمان کرمان نیز ضمن تشریح ابعاد فنی وتخصصی این محصول جدید سیمان کرمان گفت: سیمان حفاری فراساحل سیمان کرمان در کلیه شاخصهای فنی وتستهایی که با حضور کارشناسان شرکت‌های معتبر اروپایی واماراتی صورت گرفته نتایج قابل توجه وبسیار بالاتراز حد استاندارد داشته ورکوردهای کیفی این محصول به حدی بالاست که کمتر محصول مشابه خارجی توان رقابت با آن را دارد.

ایشان همچنین اظهار داشت: این محصول سیمان کرمان در فاز عملیاتی در چاه‌های فاز١۴ پارس جنوبی توسط یکی از شرکت‌های معتبر حفاری (چاه پیمای مهران) مورد استفاده قرار گرفته که نتایج مطلوب وبالاتراز حد استاندارد به همراه داشته است.

مهندس فرازمند از ویژگی‌های مهم  تولید این نوع سیمان در شرکت سیمان کرمان در مقایسه با محصولات خارجی علاوه بر کیفیت برتر وممتاز، هزینه مقرون به صرفه، خودکفایی کشور وجلوگیری از خروج ارز به سرعت تحویل آن اشاره وعنوان داشت: سیمان کرمان این توانمندی را دارد که در کمتراز ٧٢ ساعت از زمان سفارش توسط شرکت‌های حفاری تا  تحویل محصول در سکوی حفاری اقدام نماید که خود یک امتیاز و رکورد قابل توجه برای سیمان کرمان بشمار می رود.

All material and intellectual rights belong to kcig. Copyright 2021 © Designed by 3dquest.ir
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت و اطلاعات منتشر شده در آن به گروه صنایع سیمان کرمان تعلق دارد. کپی رایت 1400 © طراحی شده توسط 3dquest.ir