خط مشی سیستم مدیریت یکپارچه

بسمه تعالی

خط مشی سیستم مدیریت یکپارچه

گروه صنـایع سیمـان کرمـان (شرکت سهامی عام)، تولید کننده و عرضه کننده انواع سیمان پرتلند، پرتلند پوزولانی، سیمان سفید،  سیمان های چاه نفت ، سیمانهای مقاومت بالا و ویژه با سه خط تولید به ظرفیت اسمی سالانه 000/235/1 تن، با اعتقاد به حفظ ارزشهای انسانی، به منظور ارائه محصولاتی با کیفیت برتر بر مبنای اصل مشتری مداری، بهبود عملکرد زیست محیطی و توجه به ایمنی، بهداشت ، سلامت کارکنان و استفاده بهینه از انرژی، ضمن در نظر گرفتن کلیه الزامات قانونی مرتبط و با مد نظر قراردادن شعار:

((دانايي محوري، مزيت عمده سازمانهاي پيشرو در سده بيست و يكم به منظور تبدیل شرکت به سازمانی سرآمد))

دستیابی به موارد ذیل را سرلوحه فعالیتهای خود قرار داده است :

 1. بازاریابی علمی، توسعه بازار و فروش شرکت در داخل و خارج از کشور و پایش دائمی رقبا.
 2. رعایت حقوق ذینفعان از جمله مشتریان، سهامداران ،تأمین کنندگان و کارکنان و بهبود تعامل با آنان.
 3. ترویج تفکر برپایه کاهش ریسک در سازمان وپایش مداوم عوامل درون و برون سازمانی موثر بر تحقق اهداف کلان سازمان و بهبود مستمر.
 4. بکارگیری مهارت های منابع انسانی و توسعه توانمندی، یادگیری و پویایی آنان.
 5. ارتقاء کمی و کیفی محصولات تولیدی و برآورده سازی مستمر الزامات قانونی و الزامات مد نظرمشتری و تنوع محصول.
 6. مدیریت بهبود فرآیندها و توجه به برنامه ریزی مداوم برای تغییرات و بالفعل سازی فرصتهای بالقوه به منظور حفظ و پایداری سازمان.
 7. بکارگیری مؤثر امکانات سخت افزاری و نرم افزاری مناسب و بهینه سازی و به روزآوری آنان.
 8. ترویج فرهنگ ایمنی و رعایت الگوهای زیست محیطی وتعهد به پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی وحوادث ناشی از کاراز طریق شناسایی و کنترل کلیه ریسک های زیست محیطی وایمنی وبهداشت به منظورصیانت از منابع انسانی و طبیعی.
 9. بهبود شرایط ايمني و بهداشت حرفه اي سيستمها ، فرآيندها، فعاليت ها، تجهيزات و منابع انساني بمنظور تعهد به پيشگيري از صدمات و بیماریهای شغلی  در سازمان .
 10. پایش مصارف ، ضایعات، مصرف بهینه مواد اولیه و منابع و حاملهای انرژی در راستای کاهش هزینه وتعهد به رعایت قوانین ومقررات مرتبط با عملکرد انرژی وخرید تجهیزات انرژی بر با مصرف بهینه انرژی.
 11. اعتقاد راسخ به فرایند رسیدگی شکایات مشتریان در راستای جلب اعتماد و وفاداری آنان.

این شرکت استانداردهای ISO 9001:2015، ISO 10002:2014 ، ISO 14001:2015 ،OHSAS 18001:2007   و ISO 50001:2011 را در زمینه های مدیریت کیفیت، رسیدگی به شکایات، مدیریت زیست محیطی و عملکرد انرژی و مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی به عنوان الگویی جهت پیاده سازی سیستم مدیریت یکپارچه (IMS) برگزیده و خود را متعهد به رعایت الزامات آنها، حفظ و ارتقاء سیستمهای مدیریتی با بهره گیری از مشارکت کلیه کارکنان و ذینفعان میداند.

اینجانب سیستم مدیریت یکپارچه و جاری شدن این خط مشی را به صورت دوره ای از طریق گزارشات نماینده مدیریت مورد بازنگری قرار داده و از اجرای اثربخش آن اطمینان حاصل می نمایم.

فریدون رحمانی

مدیرعامل

کد : 811QM01/12

تاریخ:04/03/98